
- This event has passed.

Description
Myśmy – a dokładnie Instytut Historyczny Nurtu Niepodległościowego im. Andrzeja Ostoja Owsianego– nie zapomniał o tym, że 40 rocznicę Powstania Solidarności trzeba uczcić, a kulturze Solidarności i ludziom jej stęsknionym dać żyć.
Myśmy nie zapomnieli – komu, z ludzi ważnych dla historii i kultury Solidarności, z tej okazji winniśmy pamięć
Myśmy nie zapomnieli, którzy z bardów Solidarności wierni są do dziś swojej misji.
17 września 2020r. w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie odbył się koncert, w którym wystąpili Jan Kondrak, Andrzej Garczarek, Kuba Sienkiewicz, Marek Majewski. Publiczność zgromadzona licznie, aczkolwiek w miarę podyktowaną rygorami pandemii, mogła posłuchać co artystom, na hasło „Powstanie Solidarności” „Rok 1980”, duszy gra i czym natchnąć chcą dusze słuchaczy. Wybrzmiał więc m.in. refren „ ach Moskwo Moskwo pluskwo miast…” i to, że: „Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam” oraz to, że jak trzeba to „przeczekamy”, wreszcie „dziś szkoda łez, był NZS”
Współorganizatorami koncertu obok Instytutu Historycznego NN byli: Województwo Mazowieckie, Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, Urząd dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.
Był to pierwszy koncert jaki zorganizowano z tej okazji w Warszawie.
Wydarzenie kulturalne z terenu Warszawy jest do powtórzenia w każdym innym miejscu w Polsce, trzeba tylko nawiązać kontakt z głównym organizatorem koncertu.
Jan Kondrak – Jeźdźcy w sztormie
Jan Kondrak – Pieśń dzwonu wolności
Kuba Sienkiewicz – Wielka Solidarność
Kuba Sienkiewicz – Cuda się dzieją
Kuba Sienkiewicz – Wolność jest straszna
Marek Majewski – Ballada o kolędnikach
Marek Majewski – Problem z głowy
Marek Majewski – Gusła i zabobony
Andrzej Garczarek – Blacha falista
Andrzej Garczarek – Pod bladożółtą blaszką słońca
Andrzej Garczarek – Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał